Suvirinimas

MIG/MAG suvirinimas

MIG suvirinimas – tai lankinis suvirinimas lydžiuoju elektrodu inertinėse dujose, MAG suvirinimas – lankinis suvirinimas lydžiuoju elektrodu aktyviose dujose. Suvirinimo proceso metu suvirinimo lankas dega tarp suvirinimo vielos – elektrodo ir metalo detalių. Apsauginės inertinės arba aktyviosios dujos apsaugo lanką bei suvirinimo vonelę.

MIG/MAG suvirinimas yra lankstus ir efektyvus suvirinimo būdas. Jis plačiai naudojamas, virinant įvairius plieno, aliuminio lydinių gaminius ir konstrukcijas. Naudojant miltelines suvirinimo vielas šis procesas dažnai taikomas storesnių, didesnių gabaritų gaminių suvirinimui.

TIG suvirinimas

Suvirinimas volframo elektrodu inertinėse dujose (TIG) yra suvirinimo procesas, kuriame naudojami nelydieji volframo elektrodai. Elektrodas, lankas ir aplinka aplink išsilydžiusio metalo vonelę nuo oro apsaugomi inertinėmis dujomis.

TIG – tai ypač švarus ir užtikrinantis aukštą sujungimo kokybę metalų suvirinimas. Jo metu nesusidaro šlakas, todėl suvirinimo siūlė gaunama „švari“ ,t.y. be jokių pašalinių intarpų. Suvirinant nelydžiuoju elektrodu, metalas praktiškai neištaškomas. Dėl šios priežasties po suvirinimo nereikia papildomo suvirintų sujungimų apdirbimo. TIG suvirinimas gali būti taikomas beveik visų metalų suvirinimui, o patį suvirinimo procesą galima atlikti rankiniu ir automatiniu būdu. TIG suvirinimas dažniausiai naudojamas aliuminio lydinių, nerūdijančio plieno suvirinimui, kai būtina užtikrinti aukštą suvirinimo kokybę. Taip pat jis plačiai naudojamas ypač kokybiškam suvirinimui branduolinėje, chemijos, aviacijos ir maisto pramonėje.

Kokybės garantas

Suvirinimo darbai yra atliekami, laikantis griežtų tarptautinių reikalavimų, todėl galite būti tikri dėl aukštos paslaugų kokybės. Suvirintojai yra sertifikuoti pagal LST EN 287-1 standartą, kuris apibrėžia suvirintojų kvalifikaciją, atliekant lydomąjį suvirinimą.

Privalumai:

MIG/MAG suvirinimas

  • ekonomiškas;
  • lankstus;
  • efektyvus;
  • lengvai mechanizuojamas.

TIG suvirinimas

  • švarus suvirinimo būdas;
  • pasižymi aukšta kokybe;
  • suvirinimo metu nesusidaro šlakas;
  • reikalingas minimalus sujungimų apdirbimas.